Zdolność widzenia zapewnia ludzkie oko, narząd zmysłu reagujący na światło. Problemy ze wzrokiem mogą wynikać z różnych zaburzeń oczu. Niektóre drobne problemy z oczami można szybko leczyć lub same mogą ustąpić. Jednak niektóre choroby i stany oczu są poważniejsze i mogą prowadzić do ślepoty.

Oko jest niezwykle skomplikowanym narządem z różnorodnymi strukturami i tkankami, które współpracują ze sobą, aby zapewnić widzenie. Liczne schorzenia i choroby oczu mogą upośledzać wzrok i prowadzić do ślepoty. W tym artykule omówimy kilka powszechnych schorzeń i chorób oczu, a także sposoby, w jakie okulista Warszawa może pomóc.

Ucz się więcej : Jaskra u dzieci

Jak okulista warszawa prywatnie pomaga w leczeniu problemów ze wzrokiem

Niewystarczająca zbieżność

Niedobór konwergencji to stan, w którym oczy nie są w stanie skupić się na otaczających rzeczach jako zespole.

Do 15% wszystkich osób, niezależnie od wieku, jest dotkniętych niedostateczną konwergencją, chociaż najbardziej dotknięci są studenci i osoby pracujące z komputerem.

Typowe konsekwencje braku konwergencji obejmują:

● niewyraźne widzenie

● podwójne postrzeganie

● Bóle głowy

● niezdolność do utrzymania trwałej uwagi na jednej rzeczy

Niewystarczająca konwergencja może znacząco wpłynąć na wyniki w nauce i pracy zawodowej, utrudniając czytanie, pisanie i pracę z komputerem. Według licznych badań terapia wzroku jest najskuteczniejszym lekarstwem na niewydolność konwergencji.

Męty i plamki w oku

Czy są jakieś plamki w twoim polu widzenia? Czy zauważasz jakieś cienkie pasma unoszące się wokół, które, kiedy na nie patrzysz, wydają się blaknąć? Niespodziewanie pojawiające się ogromne męty czasami budzą niepokój. Dobrze jest mieć lekarza w okulista warszawa prywatnie i spojrzeć na dużą plamę w polu widzenia, jeśli się tym martwisz. Objawy mętów i plam w twoim polu widzenia nigdy nie powinny być ignorowane przez kilka dni lub tygodni, ponieważ mogą one oznaczać różne medyczne problemy z oczami. Czasami duże męty mogą być spowodowane poważną chorobą oczu.

okulista warszawa

Męty mogą wystąpić w następujących okolicznościach:

● separacja siatkówki

● cukrzycowa choroba siatkówki

● przednia separacja ciała szklistego

● Uderzenie

Starzenie się i zwyrodnienie plamki żółtej

Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD) to termin używany do opisania utraty widzenia centralnego. Kiedy plamka żółta, centralny obszar siatkówki, zostaje uszkodzona, pojawia się problem. AMD nie wpływa na peryferyjne części widzenia; dotyczy tylko centrum.

Obecnie nie jest znane leczenie suchego zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem. Jednak lekarze okulista warszawa mogą stosować terapię laserową, zastrzyki z leków do oka lub kombinację tych dwóch metod leczenia w większości przypadków.

Jaskra u dzieci : Zapalenie twardówki – czym jest, jak przebiega?

Problemy ze wzrokiem spowodowane zespołem Downa

Osoba z zespołem Downa (ZD) ma znacznie większe szanse na rozwój kilku zaburzeń oczu i problemów ze wzrokiem, z których wiele można wyleczyć, zwłaszcza jeśli zostaną wcześnie wykryte i leczone. Do 60% osób z ZD ma niedowidzenie lub zeza, które są stanami, w których jedno lub oba oczy pochylają się do wewnątrz. Utrata stereopsji i postrzegania głębi może wynikać z tych dwóch chorób oczu.

Jaskra

Szereg schorzeń oczu określanych wspólnie jako jaskra uszkadza nerw wzrokowy, upośledza widzenie, a nawet powoduje ślepotę. Często dzieje się tak w wyniku gromadzenia się płynu w oku, który uciska nerw wzrokowy. Aby złagodzić zmęczenie oczu, lekarze okulista warszawa prywatnie mogą zalecić krople do oczu lub terapię laserową.

Wniosek

Jednym z najcenniejszych zmysłów jest zdolność widzenia. Ponieważ widzenie świata jest tak ważne, nawet niewielki problem z oczami może mieć znaczący negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia. Większość problemów z oczami można łatwo wyleczyć. Jeśli pojawi się problem z oczami, koniecznie odwiedź swojego okulistę w Okulista Warszawa.