Orbitopatia - Leczenie orbitopatii tarczycowej w Warszawie

Leczenie orbitopatii tarczycowej - Warszawa

Choroby wzroku z pewnością należą do najbardziej dokuczliwych schorzeń, poważnie utrudniających codzienne funkcjonowanie w życiu prywatnym i zawodowym. Jednocześnie warto pamiętać, że choroby narządu wzroku często łączą się z nieprawidłowym funkcjonowaniem innych układów i narządów. Zresztą w medycynie nie jest to zjawisko nadzwyczajne – w końcu ludzki organizm to prawdziwy system naczyń połączonych, w którym problemy z jednym elementem właściwie bezpośrednio przekładają się na działanie pozostałych. W okulistyce dobrym przykładem takiego stanu rzeczy jest orbitopatia tarczycowa.

Orbitopatia – poważna choroba oczu

Orbitopatia jest chorobą oczu, której występowanie bezpośrednio łączy się z zaburzeniem czynności tarczycy, najczęściej w postaci jej nadczynności. Zaburzenia te prowadzą do zmian w metabolizmie tkanek oczodołu, czego typowym objawem jest zwiększanie się ich objętości. W wyniku tego procesu dochodzi do ucisku na gałkę oczną i jej przesunięcie w kierunku powiek. W ten sposób powstaje wytrzeszcz, który w przypadku nasilenia choroby – zwłaszcza przy braku właściwego leczenia orbitopatii – może przybrać poważne i bardzo widoczne postacie.

Niestety etiologia orbitopatii tarczycowej nie została do końca wyjaśniona – stąd po prostu nie wiemy, w jaki dokładnie sposób dochodzi do pojawienia się tej choroby w organizmie. To przekłada się na pewne trudności w jej diagnostyce i leczeniu.

W żadnym przypadku nie należy lekceważyć pojawiających się niepokojących objawów, gdyż brak właściwej terapii może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, w tym nawet do trwałego upośledzenia wzroku, a – w skrajnych przypadkach – do jego utraty.

Leczenie orbitopatii w Warszawie

Leczenie orbitopatii – z czego doskonale zdają sobie sprawę okuliści w Warszawie – powinno zostać ściśle dostosowane do charakteru występujących objawów, jednak najczęściej sprowadza się do farmakoterapii. Przeważnie stosowne leki przy leczeniu orbitopatii należy przyjmować nawet przez kilka tygodni. Niekiedy w celu zmniejszenia ucisku na gałkę oczną i nerw wzrokowy konieczne jest przeprowadzenie zabiegu odbarczenia. Oczywiście w każdym przypadku wystąpienia zaburzeń w widzeniu związanych zarówno z orbitopatią, jak i jakimkolwiek innym schorzeniem, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem okulista warszawa.

Jednocześnie warto pamiętać, że choroba ta jest trudna w diagnostyce, a niekiedy postawienie właściwego rozpoznania  możliwe jest tylko po przeprowadzeniu badania obrazowego, np. tomografii komputerowej czy ultrasonografii. Warto więc postawić na konsultacje z okulistami specjalizującymi się w tej chorobie. Paradoksalnie leczenie orbitopatii tarczycowej w Warszawie nie zawsze okazuje się proste, zwłaszcza ze względu na niezbyt dużą liczbę wyspecjalizowanych w tym obszarze klinik. Poza tym – ze względu na wspomniany już stosunkowo długi okres rekonwalescencji – pacjent powinien pozostawać pod opieką specjalisty co najmniej przez kilka tygodni, kiedy należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarskich.

Czytaj dalej

Orbitopatia – Leczenie orbitopatii tarczycowej w Warszawie

W przypadku praktycznie każdego schorzenia ważna jest profilaktyka, a więc regularne badania wzroku. Dzięki nim można stosunkowo szybko zauważyć negatywne zmiany, dzięki którym wyleczenie dolegliwości będzie znacznie prostsze, a ponadto mniej problematyczne i pozbawione licznych komplikacji. W zakresie orbitopatii konieczny jest nadzór lekarza nad chorym przez dłuższy okres. Zapewniamy kompleksowe leczenie orbitopatii w Warszawie. Korzystamy ze sprawdzonych metod oraz specjalistycznego sprzętu diagnostycznego. Wykonujemy również różnego rodzaju zabiegi. Dzięki temu jesteśmy w stanie skutecznie wyleczyć nawet bardziej skomplikowane przypadki. Niestety przypominamy jednocześnie, że w przypadku zaawansowanego stadium choroby, odwrócenie jej skutków może być niemożliwe.

Orbitopatia Warszawa – leczenie w profesjonalnej placówce

Nasz gabinet jest wyposażony w wysokiej klasy sprzęt, który cechuje się uznaniem specjalistów z całego świata. Wychodzimy z założenia, że właściwa diagnoza i ocena stanu pacjenta pomaga w skutecznym leczeniu orbitopatii w Warszawie. Jesteśmy przekonani, że korzystając z naszych usług, mogą Państwo liczyć na profesjonalną opiekę i skuteczną terapię. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu orbitopatii, dlatego wyróżniamy się na tle innych klinik okulistycznych. Zatrudniamy wielu wykwalifikowanych ekspertów, a ich współpraca pozwala osiągać świetne efekty. W razie pytań lub zainteresowania leczeniem orbitopatii w Warszawie zachęcamy do kontaktu drogą elektroniczną, lub telefoniczną.

Rezerwuj Wizytę

potwierdzenie co 30 minut

Uzyskanie dokładnej diagnozy może być jednym z najbardziej ważnych doświadczeń
– zwłaszcza jeśli przez jakiś czas szukałeś odpowiedzi.

Godziny Otwarcia

Pon.-Pt.
Sob.

Adres - Centrum Oka

  Kontakt Info

  Zarezerwuj Wizytę

  Uzyskanie dokładnej diagnozy
  to sposób na powrót do zdrowia
  i cieszenia się na nowo dobrym wzrokiem.

  Klinika Okulistyczna Warszawa | Okulista prywatnie

  Wykonano dla – Centrum OKA © 2021. WoC.