Badania w kierunku jaskry w Warszawie

Jaskra nie jest pojedynczą chorobą, a całą grupą schorzeń narządu wzroku, która prowadzi najpierw do częściowej, a następnie całkowitej utraty wzroku, której nie da się odwrócić. Jest ona następstwem uszkodzenia nerwu wzrokowego i komórek zwojowych siatkówki. Wśród głównych powodów pojawienia się jaskry wymienia się ponadprzeciętny wzrost ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. To bardzo poważne schorzenie, którego pod żadnym pozorem nie należy lekceważyć, ponieważ nieleczone może doprowadzić do ślepoty.

Aby dowiedzieć się, czy naszym oczom zagraża niebezpieczeństwo, należy przeprowadzić specjalne badanie w tym kierunku. Jeżeli poszukują Państwo specjalistów, którzy realizują badanie jaskry w Warszawie, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją.

Badania wzroku w Warszawie

Profesjonalne badanie jaskry w Warszawie

Kompletne badanie pod katem jaskry składa się zazwyczaj z kilku mniejszych działań, wśród których kluczową rolę pełni pomiar ciśnienia śródgałkowego. To właśnie podwyższone ciśnienie w tym miejscu jest pierwszym znakiem, że z okiem dzieje się coś niewłaściwego. Aby jednak potwierdzić jaskrę, specjalista musi wykonać ocenę tarczy nerwu wzrokowego oraz badanie pola widzenia. Obie te czynności umożliwiają rozpoznanie charakterystycznych zmian zanikowych oraz ubytków w polu widzenia. Oprócz tych trzech badań wykonuje się jeszcze gonioskopię, do której wykorzystuje się jedno z lusterek urządzenia zwanego trójlustrem Goldmana. Po nałożeniu go na rogówkę za pomocą lampy szczelinowej bada się kąt rogówkowo-tęczówkowy.

Dlaczego warto zaufać naszemu centrum okulistycznemu?

Jesteśmy profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem, którzy od bardzo długiego czasu niosą pomoc mieszkańcom Warszawy i nie tylko. Posiadamy ogromną wiedzę i umiejętności, które umożliwiają nam przeprowadzanie skutecznych i szybkich badań, których celem jest sprawdzenie, czy u pacjenta nie rozwija się jaskra. Dzięki naszym działaniom mogą Państwo zyskać szansę na uratowanie wzroku. W naszym centrum okulistyki stawiamy na innowacje. Właśnie dlatego pracujemy na wysokiej klasy nowoczesnych urządzeniach, dzięki którym możemy działać skuteczniej i szybciej.

Opinie osób, które zdecydowały się na skorzystanie z usług naszego centrum okulistyki, są bardzo pozytywne. Pacjenci chwalą profesjonalne podejście pracujących u nas specjalistów, a także krótki czas oczekiwania na badanie i atrakcyjne ceny. Jeżeli chcą Państwo skorzystać z oferowanego przez  nas badania jaskry, zapraszamy do kontaktu. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji – podczas rozmowy telefonicznej udzielimy Państwu wyczerpujących odpowiedzi.

Rezerwuj Wizytę

potwierdzenie co 30 minut

Uzyskanie dokładnej diagnozy może być jednym z najbardziej ważnych doświadczeń
– zwłaszcza jeśli przez jakiś czas szukałeś odpowiedzi.

Godziny Otwarcia

Pon.-Pt.
Sob.

Adres - Centrum Oka