Badanie UBM Warszawa

Badanie UBM – Ultrabiomikroskopia

to badanie USG przedniego odcinka oka
Czytaj więcej UBM, znane też jako ultrabiomikroskopia (biomikroskopia ultradźwiękowa), to badanie ultrasonograficzne przedniego odcinka oka. Metoda wykorzystuje falę ultradźwięków o wysokiej częstotliwości, pozwalającą na obrazowanie tkanek z dokładnością do 0,05 mm. Diagnostyka UBM daje możliwość analizy całego ciała rzęskowego oraz obwodowej siatkówki.

Nowoczesne badanie UBM Warszawa

Istnieje kilka wskazań do poddania się badaniu takiemu jak UBM oka Warszawa to miasto, w którym bez trudno można umówić się na termin wizyty w klinice okulistycznej Centrum Oka. Ultrabiomikroskopię zaleca się m.in. chorym z jaskrą z zamykającym się kątem, a także pacjentom z niektórymi postaciami jaskry wtórnej oraz jaskry z szerokim kątem. Jej celem jest również biometryczna ocena soczewki lub zmian patologicznych w przednim odcinku oka. UBM wymaga znieczulenia worka spojówkowego kroplami, a następnie przyjęcia przez badanego pozycji leżącej. Wykonuje się je na otwartych oczach. Polega na założeniu na powierzchnię gałki oka cienkiej komory z plastiku, którą wypełnia żel lub sól fizjologiczna. Następnie okulista zanurza w płynie głowicę oraz przeprowadza diagnostykę. Całość trwa ok. 10 minut.

Wskazania do wykonania badania:

  • jaskra z zamykającym się kątem
  • niektóre postaci jaskry wtórnej i jaskry z szerokim kątem
  • biometryczna ocena soczewki, zmian patologicznych znajdujących się w przednim odcinku oka, y, guzy, cysty.

Jak przebiega badanie?

Badanie UBM przeprowadzone jest w pozycji leżącej, na otwartych oczach. Po kroplowym znieczuleniu worka spojówkowego, lekarz zakłada na powierzchnię oka pacjenta cienką, plastikową komorę, którą  wypełnia solą fizjologiczną lub żelem. Następnie zanurza w tej cieczy głowicę i przeprowadza badanie, które trwa około 10 minut.

Rezerwuj Wizytę

potwierdzenie co 30 minut

Uzyskanie dokładnej diagnozy może być jednym z najbardziej ważnych doświadczeń
– zwłaszcza jeśli przez jakiś czas szukałeś odpowiedzi.

Godziny Otwarcia

Pon.-Pt.
Sob.

Adres - Centrum Oka