Badanie UBM oka w Warszawie

Badanie UBM oka Warszawa – Ultrabiomikroskopia

to badanie USG przedniego odcinka oka

 

Czytaj więcej

Poprawna diagnostyka to najważniejszy klucz do przeprowadzenia dalszego procesu skutecznego leczenia. Bez wyników profesjonalnych badań niemożliwe jest rozpoznanie problemu, a tym samym wprowadzenie kompleksowych działań z zakresu leczenia. Obecnie jednym z najskuteczniejszych badań wykorzystywanych do profesjonalnej diagnostyki jest badanie UBM. Warszawa jest miastem, w którym mogą Państwo skorzystać z takiej możliwości kontroli stanu okulistycznego. Czym jest tego rodzaju badanie? UBM, znane też jako ultrabiomikroskopia (biomikroskopia ultradźwiękowa), to badanie ultrasonograficzne przedniego odcinka oka. Metoda wykorzystuje falę ultradźwięków o wysokiej częstotliwości, pozwalającą na obrazowanie tkanek z dokładnością do 0,05 mm. Diagnostyka UBM daje możliwość analizy całego ciała rzęskowego oraz obwodowej siatkówki. Jest to więc niezwykle przydatne narzędzie, jeśli chodzi o skuteczne rozpoznawanie schorzeń związanych z okulistyką. Badanie UBM oka w Warszawie mogą Państwo przeprowadzić również w naszym Centrum – wystarczy umówić się na wizytę, aby skorzystać z takiej możliwości. Nasi specjaliści posiadają odpowiednie doświadczenie w tym zakresie, pozwalające na skuteczne korzystanie z tego nowoczesnego narzędzia do diagnostyki.

Nowoczesne badanie UBM Warszawa

Badanie UBM w Warszawie jest wykonywane coraz częściej, mimo że jest to stosunkowo nowoczesna metoda diagnostyki. Z powodu szczególnej specyfiki pacjenci często mogą zastanawiać się, kiedy należy skorzystać z możliwości, jakie daje tego rodzaju badanie. Nurtuje Państwa ta sama kwestia? Istnieje kilka wskazań do poddania się badaniu takiemu jak UBM oka Warszawa to miasto, w którym bez trudno można umówić się na termin wizyty w klinice okulistycznej Centrum Oka. Ultrabiomikroskopię zaleca się m.in. chorym z jaskrą z zamykającym się kątem, a także pacjentom z niektórymi postaciami jaskry wtórnej oraz jaskry z szerokim kątem. Jej celem jest również biometryczna ocena soczewki lub zmian patologicznych w przednim odcinku oka.
Badanie UBM w Warszawie wymaga znieczulenia worka spojówkowego kroplami, a następnie przyjęcia przez badanego pozycji leżącej. Wykonuje się je na otwartych oczach. Polega na założeniu na powierzchnię gałki oka cienkiej komory z plastiku, którą wypełnia żel lub sól fizjologiczna. Następnie okulista zanurza w płynie głowicę oraz przeprowadza diagnostykę. Całość trwa ok. 10 minut.

Wskazania do wykonania badania:

  • jaskra z zamykającym się kątem
  • niektóre postaci jaskry wtórnej i jaskry z szerokim kątem
  • biometryczna ocena soczewki, zmian patologicznych znajdujących się w przednim odcinku oka, y, guzy, cysty.

Jak przebiega badanie UBM oka w Warszawie?

Badanie UBM przeprowadzone jest w pozycji leżącej, na otwartych oczach. Po kroplowym znieczuleniu worka spojówkowego, lekarz zakłada na powierzchnię oka pacjenta cienką, plastikową komorę, którą  wypełnia solą fizjologiczną lub żelem. Następnie zanurza w tej cieczy głowicę i przeprowadza badanie, które trwa około 10 minut. Ta prosta charakterystyka w gruncie rzeczy opisuje cały proces, jaki składa się na całościowe badanie UBM. Cena w Warszawie, jeśli chodzi o tego rodzaju badanie, może wzbudzać wątpliwości wielu pacjentów. Dla jeszcze większej przejrzystości, w naszym Centrum mogą Państwo skorzystać z wcześniej przygotowanego cennika, który znajduje się w menu bocznym. Dzięki informacjom tam zawartym możliwe jest wcześniejsze zaplanowanie wizyty, w tym w aspekcie finansowym.

Rezerwuj Wizytę

potwierdzenie co 30 minut

Uzyskanie dokładnej diagnozy może być jednym z najbardziej ważnych doświadczeń
– zwłaszcza jeśli przez jakiś czas szukałeś odpowiedzi.

Godziny Otwarcia

Pon.-Pt.
Sob.

Adres - Centrum Oka