Irydotomia Warszawa

Irydotomia laserowa YAG

Jaskra – leczenie laserem

Jaskra to powszechnie występująca choroba oczu. W jej wyniku dochodzi do uszkodzenia oraz zaniku nerwu wzrokowego, a w przypadku nieleczenia – do nieodwracalnej ślepoty.  Dzieje się tak za sprawą zaburzonego przepływu przejrzystej, wodnistej cieczy, która warunkuje optymalną wartość ciśnienia panującego w gałce ocznej. Jedną z metod terapii jest irydotomia, Warszawa to miasto, w którym cierpiący z powodu schorzenia znajdą profesjonalną pomoc okulistyczną. Irydotomia laserowa polega na zabiegu przecięcia tęczówki u jej podstawy, w celu stworzenia drogi przejścia dla cieczy wodnistej z komory tylnej do przedniej oka, w warunkach wąskiego i zamykającego się kata przesączania. W górnych kwadrantach na obwodzie tęczówki, za pomocą lasera wycina się niewielki otwór, który odblokowuje źrenicę. Ma na tyle małe rozmiary, że nie przeszkadza podczas patrzenia oraz jest niewidoczny dla rozmówców pacjenta. Zabieg ten zabezpiecza pacjenta przed ostrym atakiem jaskry, pozwalając uniknąć leczenia operacyjnego i wykonywany jest laserem neodymowym YAG.

Irydotomia laserowa powinna być wykonana, gdy:

Irydotomia Warszawa
  • jaskra pierwotna zamykającego się kąta
  • jaskra wtórna zamkniętego kąta
  • wąski zamykający się kąt oka

Czy irydotomia laserowa boli ?

Osobom wymagającym zabiegu takiego jak irydotomia, Warszawa ma dużo do zaoferowania. Irydotomia laserowa to zabieg bezbolesny, wykonywany jedynie po miejscowym podaniu kropli znieczulających do oka. Po zabiegu zwyczajowo podaje się pacjentowi tabletkę Diuramidu – celem obniżenia ciśnienia śród gałkowego – oraz przez 2-3 dni leki przeciwzapalne. Zabieg trwa kilka minut.

Po zabiegu irydotomii laserowej

Pierwsza kontrola stanu pacjenta odbywa się już po 3 godzinach od zabiegu, druga – kolejnego dnia, natomiast ostatnia dwa dni po  wykonaniu irydotomii laserowej. Podczas nich lekarz przeprowadza pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, a także tomografię laserową przedniego odcinka AS-OCT lub UBM, które umożliwiają sprawdzenie, czy irydotomia laserowa zakończyła się sukcesem, w jakim stopniu wykonany otwór jest drożny oraz jak mocno został otwarty kąt.

Irydotomia laserowa - przeciwwskazania

Niestety nie wszyscy mogą skorzystać z zabiegu irydotomii laserowej, ponieważ niektóre czynniki stanowią techniczną przeszkodę w prawidłowym przebiegu irydotomii laserowej. Pozytywną kwestią jest to, że tego typu dolegliwości są rozpatrywane indywidualnie i czasami lekarz decyduje się przeprowadzić zabieg, ponieważ stanowi on jedyną szansę na ich zniwelowanie. Irydotomii laserowej nie zaleca się osobom, u których zdiagnozowano przymglenie rogówki mające wpływ na brak wglądu do komory przedniej. Inną dolegliwością, która może wykluczyć pacjenta, jest spore spłycenie komory przedniej albo ostre zamknięcie kąta komory przedniej.

Rezerwuj Wizytę

potwierdzenie co 30 minut

Uzyskanie dokładnej diagnozy może być jednym z najbardziej ważnych doświadczeń
– zwłaszcza jeśli przez jakiś czas szukałeś odpowiedzi.

Godziny Otwarcia

Pon.-Pt.
Sob.

Adres - Centrum Oka