Perymetria w Warszawie

Perymetria HFA

Statyczne pole widzenia, Kinetyczne pole widzenia

Badania ma określić występowanie ubytków w polu widzenia pacjenta. Perymetrię komputerową stosuje się w diagnostyce chorych na jaskrę, lub u których podejrzewa się jaskrę, w chorobach plamki żółtej, w neuropatiach wzrokowych i zaburzeniach neurologicznych.

Perymetria komputerowa pozwala dokładnie określić i przeanalizować tzw. próg czułości siatkówki oraz wyznaczyć mapę centralnego i obwodowego pola widzenia badanej osoby. Wyniki badania perymetrycznego przedstawione są w formie graficznej mapy, na której uwidocznione są ew. ubytki w polu widzenia.

Jeżeli poszukują Państwo miejsca, gdzie można wykonać profesjonalne badanie dotyczące perymetrii HFA w Warszawie, zachęcamy do zapoznania się z ofertą Centrum Oka. Jesteśmy zespołem składającym się ze specjalistów posiadających odpowiednią wiedzę i umiejętności, które umożliwiają skuteczne i szybkie przeprowadzanie tego typu badań.

Istniejące ubytki w polu widzenia jednego i drugiego oka pacjenta są rejestrowane podczas perymetrii. Na schemacie można zobaczyć, jaka jest ich wielkość oraz umiejscowienie. Ubytki w polu widzenia mogą się pojawić z różnych przyczyn:

  • jaskry
  • zmian chorobowych nerwu wzrokowego
  • chorób układu nerwowego
  • schorzeń nerwu wzrokowego
  • chorób siatkówki i naczyniówki

Istnieją dwa podstawowe rodzaje perymetrii:

  • pole widzenia kinetyczne
  • pole widzenia statyczne

W obu badaniach pacjent siedzi przy aparacie zwanym polomierzem i sygnalizuje za pomocą ręcznego przycisku moment pojawienia się w jego polu widzenia świetlnego punktu. W metodzie kinetycznej punkt przemieszcza się w czasie badania, a w metodzie statycznej – pojawia się i znika.
Badanie wykonujemy w okularach do bliży. Badanie trwa do kilkunastu minut.

Dzięki podjętym odpowiednio wcześnie działaniom możemy skutecznie zdiagnozować i rozpocząć leczenie wielu chorób wzroku. Wybierając nasze centrum okulistyczne, mają Państwo gwarancję profesjonalnego podejścia do pacjenta oraz otrzymania specjalistycznej pomocy.

Dzięki perymetrii HFA możemy zbadać Państwa pole widzenia, co stanowi jedną z podstawowych czynności, które wykonuje się u pacjentów z podejrzeniem rozwijającej się jaskry. Im szybciej wykryte zostaną niepokojące zmiany i podejmie się leczenie, tym większa szansa na uratowanie wzroku. Nie warto więc zwlekać – zachęcamy do zapisania się na badanie już dziś.

Opinie osób, które zdecydowały się na perymetrię w naszym centrum okulistyki, są bardzo pozytywne. Pacjenci chwalą szybkie i sprawne działanie naszego zespołu oraz wspaniałą atmosferę i opiekę. Osobne pochwały otrzymują także atrakcyjne ceny naszych badań i zabiegów.

Jeżeli chcą Państwo przeprowadzić perymetrię HFA w Warszawie, serdecznie zapraszamy do kontaktu. W czasie rozmowy objaśnimy dokładnie, na czym polega to badanie i co możemy dzięki niemu zdiagnozować. Jeśli mają Państwo jakieś pytania, z chęcią udzielimy na nie wyczerpujących odpowiedzi.

Czytaj więcej

Perymetria HFA Warszawa – badanie pola widzenia, które pomaga w trafnej diagnozie chorób wzroku

Przeprowadzana w naszej klinice perymetria HFA w Warszawie to badanie, która ma określić występowanie ubytków w polu widzenia pacjenta. Dzięki temu perymetrię wykorzystuje się do postawienia trafnej diagnozy w przypadku osób, u których podejrzewa się jaskrę, chorobę plamki żółtej, neuropatie wzrokowe oraz zaburzenia neurologiczne. Dlatego jeśli podejrzewasz u siebie podobną chorobę lub chcesz ją wykluczyć za pomocą takiego badania jak perymetria HFA Warszawa jest miejscem, w którym korzystamy z narzędzi zapewniających dużą precyzję.
Wykonywana w Centrum Oka perymetria komputerowa w Warszawie pozwala dokładnie określić i przeanalizować tzw. próg czułości siatkówki oraz wyznaczyć mapę centralnego i obwodowego pola widzenia badanej osoby. Jako że wyniki badania perymetrycznego występują w formie graficznej, pozwalają na dokładne przeanalizowanie, czy u pacjenta pojawiły się ubytki w polu widzenia. Na tego typu mapie można łatwo dostrzec rozmiary wspomnianych ubytków oraz precyzyjnie je zlokalizować. Dzięki temu, jeśli chodzi o takie badanie jak perymetria Warszawa okazuje się miejscem, w którym coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z pomocy naszej kliniki.
Ubytki w polu widzenia mogą się pojawić z różnych przyczyn:
– jaskry
– zmian chorobowych nerwu wzrokowego
– chorób układu nerwowego
– schorzeń nerwu wzrokowego
– chorób siatkówki i naczyniówki

Badanie perymetrii Warszawa – pole widzenia kinetyczne i statyczne

Mówiąc o perymetrii w Warszawie, warto również wspomnieć, że dzielimy ją na pole widzenia kinetyczne oraz statyczne. W obu badaniach pacjent znajduje się w pobliżu aparatu nazywanego polomierzem i sygnalizuje za pomocą ręcznego przycisku moment pojawienia się w jego polu widzenia świetlnego punktu. W metodzie kinetycznej punkt przemieszcza się w czasie badania, a w metodzie statycznej – pojawia się i znika.

Rezerwuj Wizytę

potwierdzenie co 30 minut

Uzyskanie dokładnej diagnozy może być jednym z najbardziej ważnych doświadczeń
– zwłaszcza jeśli przez jakiś czas szukałeś odpowiedzi.

Godziny Otwarcia

Pon.-Pt.
Sob.

Adres - Centrum Oka