Perymetria Warszawa

Perymetria HFA

Statyczne pole widzenia, Kinetyczne pole widzenia

Badania ma określić występowanie ubytków w polu widzenia pacjenta. Perymetrię komputerową stosuje się w diagnostyce chorych na jaskrę, lub u których podejrzewa się jaskrę, w chorobach plamki żółtej, w neuropatiach wzrokowych i zaburzeniach neurologicznych.

Perymetria komputerowa pozwala dokładnie określić i przeanalizować tzw. próg czułości siatkówki oraz wyznaczyć mapę centralnego i obwodowego pola widzenia badanej osoby. Wyniki badania perymetrycznego przedstawione są w formie graficznej mapy, na której uwidocznione są ew. ubytki w polu widzenia

Istniejące ubytki w polu widzenia jednego i drugiego oka pacjenta są rejestrowane podczas perymetrii. Na schemacie można zobaczyć, jaka jest ich wielkość oraz umiejscowienie. Ubytki w polu widzenia mogą się pojawić z różnych przyczyn:

  • jaskry
  • zmian chorobowych nerwu wzrokowego
  • chorób układu nerwowego
  • schorzeń nerwu wzrokowego
  • chorób siatkówki i naczyniówki

Istnieją dwa podstawowe rodzaje perymetrii:

  • pole widzenia kinetyczne
  • pole widzenia statyczne
W obu badaniach pacjent siedzi przy aparacie zwanym polomierzem i sygnalizuje za pomocą ręcznego przycisku moment pojawienia się w jego polu widzenia świetlnego punktu. W metodzie kinetycznej punkt przemieszcza się w czasie badania, a w metodzie statycznej – pojawia się i znika. Badanie wykonujemy w okularach do bliży. Badanie trwa do kilkunastu minut.
Czytaj więcej

Perymetria HFA Warszawa – badanie pola widzenia, które pomaga w trafnej diagnozie chorób wzroku

Przeprowadzana w naszej klinice perymetria HFA w Warszawie to badanie, która ma określić występowanie ubytków w polu widzenia pacjenta. Dzięki temu perymetrię wykorzystuje się do postawienia trafnej diagnozy w przypadku osób, u których podejrzewa się jaskrę, chorobę plamki żółtej, neuropatie wzrokowe oraz zaburzenia neurologiczne. Dlatego jeśli podejrzewasz u siebie podobną chorobę lub chcesz ją wykluczyć za pomocą takiego badania jak perymetria HFA Warszawa jest miejscem, w którym korzystamy z narzędzi zapewniających dużą precyzję. Wykonywana w Centrum Oka perymetria komputerowa w Warszawie pozwala dokładnie określić i przeanalizować tzw. próg czułości siatkówki oraz wyznaczyć mapę centralnego i obwodowego pola widzenia badanej osoby. Jako że wyniki badania perymetrycznego występują w formie graficznej, pozwalają na dokładne przeanalizowanie, czy u pacjenta pojawiły się ubytki w polu widzenia. Na tego typu mapie można łatwo dostrzec rozmiary wspomnianych ubytków oraz precyzyjnie je zlokalizować. Dzięki temu, jeśli chodzi o takie badanie jak perymetria Warszawa okazuje się miejscem, w którym coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z pomocy naszej kliniki. Ubytki w polu widzenia mogą się pojawić z różnych przyczyn: – jaskry – zmian chorobowych nerwu wzrokowego – chorób układu nerwowego – schorzeń nerwu wzrokowego – chorób siatkówki i naczyniówki

Badanie perymetrii Warszawa – pole widzenia kinetyczne i statyczne

Mówiąc o perymetrii w Warszawie, warto również wspomnieć, że dzielimy ją na pole widzenia kinetyczne oraz statyczne. W obu badaniach pacjent znajduje się w pobliżu aparatu nazywanego polomierzem i sygnalizuje za pomocą ręcznego przycisku moment pojawienia się w jego polu widzenia świetlnego punktu. W metodzie kinetycznej punkt przemieszcza się w czasie badania, a w metodzie statycznej – pojawia się i znika.

Rezerwuj Wizytę

potwierdzenie co 30 minut

Uzyskanie dokładnej diagnozy może być jednym z najbardziej ważnych doświadczeń
– zwłaszcza jeśli przez jakiś czas szukałeś odpowiedzi.

Godziny Otwarcia

Pon.-Pt.
Sob.

Adres - Centrum Oka