Tonometria Warszawa

Tonometria bezdotykowa, krzywa dobowa

Jest to badanie bezkontaktowe (podmuchem powietrza) określające wartość ciśnienia wewnątrz gałki ocznej.

Wykonywane jest standardowo przy każdej konsultacji okulistycznej lub oddzielnie, trwa kilka minut.

Badanie wykonuje się podczas wizyty okulistycznej. Podwyższone ciśnienie wewnątrz gałki ocznej może powodować jaskrę. Ciśnienie zbyt niskie natomiast występuje w przypadku cukrzycy, stanach zapalnych naczyniówki lub po urazach.

W ramach krzywej dobowej pomiar ciśnienia śródgałkowego mierzony jest w 4 odstępach czasowych w ciągu jednego dnia.
Czytaj więcej Tonometria należy do podstawowych badań okulistycznych. Jest zalecana osobom z jaskrą, nadciśnieniem bocznym oraz pacjentom z podejrzeniem wystąpienia tych chorób. W ramach diagnostyki kontrolnej przeprowadza się ją rutynowo po procedurach na gałce ocznej.

Bezkontaktowa tonometria – Warszawa

Podczas tonometrii specjalista określa wartość ciśnienia wewnątrzgałkowego metodą nieinwazyjną (bezkontaktową), przy użyciu podmuchu powietrza. Analiza ciśnienia wewnątrz gałki oka ma na celu ustalenie typu dolegliwości. Zbyt wysokie może wywołać jaskrę, z kolei zbyt niskie świadczy o problemach takich jak stan zapalny naczyniówki, uraz albo cukrzyca. Pomiaru ciśnienia śródgałkowego dokonuje się w ciągu jednego dnia, w czterech odstępach czasowych (tzw. krzywa dobowa). Osobom poszukującym placówki, która przeprowadza badania takie jak tonometria Warszawa oferuje dostęp do wielu nowoczesnych ośrodków.

Rezerwuj Wizytę

potwierdzenie co 30 minut

Uzyskanie dokładnej diagnozy może być jednym z najbardziej ważnych doświadczeń
– zwłaszcza jeśli przez jakiś czas szukałeś odpowiedzi.

Godziny Otwarcia

Pon.-Pt.
Sob.

Adres - Centrum Oka