Tonometria w Warszawie

Tonometria bezdotykowa, krzywa dobowa

Jeżeli jesteście Państwo mieszkańcami Warszawy lub okolic i szukacie miejsca, gdzie będziecie mogli uzyskać profesjonalną pomoc w zakresie okulistyki – nie zwlekajcie i skontaktujcie się z naszym Centrum Oka. Możemy pochwalić się profesjonalnym i indywidualnym podejściem do każdego pacjenta, w związku z czym możesz mieć pewność, że zostaniesz potraktowany w odpowiedni sposób. Nasza placówka jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt, który charakteryzuje się bezawaryjnością i bardzo dokładnymi pomiarami. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie przyrządów możemy zaoferować Państwu usługi z zakresu okulistyki na najwyższym poziomie. Zatrudniamy profesjonalny zespół pracowników, który może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem, a także fachowym podejściem.


Tonometria - Warszawa

Jest to badanie bezkontaktowe (podmuchem powietrza) określające wartość ciśnienia wewnątrz gałki ocznej.

Wykonywane jest standardowo przy każdej konsultacji okulistycznej lub oddzielnie, trwa kilka minut. Badanie wykonuje się podczas wizyty okulistycznej. Podwyższone ciśnienie wewnątrz gałki ocznej może powodować jaskrę. Ciśnienie zbyt niskie natomiast występuje w przypadku cukrzycy, stanach zapalnych naczyniówki lub po urazach.

W ramach krzywej dobowej pomiar ciśnienia śródgałkowego mierzony jest w 4 odstępach czasowych w ciągu jednego dnia.

Czytaj więcej

Tonometria należy do podstawowych badań okulistycznych. Jest zalecana osobom z jaskrą, nadciśnieniem bocznym oraz pacjentom z podejrzeniem wystąpienia tych chorób. W ramach diagnostyki kontrolnej przeprowadza się ją rutynowo po procedurach na gałce ocznej.

Bezkontaktowa tonometria – Warszawa

Podczas tonometrii specjalista określa wartość ciśnienia wewnątrzgałkowego metodą nieinwazyjną (bezkontaktową), przy użyciu podmuchu powietrza. Analiza ciśnienia wewnątrz gałki oka ma na celu ustalenie typu dolegliwości. Zbyt wysokie może wywołać jaskrę, z kolei zbyt niskie świadczy o problemach takich jak stan zapalny naczyniówki, uraz albo cukrzyca.
Pomiaru ciśnienia śródgałkowego dokonuje się w ciągu jednego dnia, w czterech odstępach czasowych (tzw. krzywa dobowa).
Osobom poszukującym placówki, która przeprowadza badania takie jak tonometria Warszawa oferuje dostęp do wielu nowoczesnych ośrodków.

Profesjonalnie wykonana tonometria – Warszawa

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zabiegiem tonometrii to serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym Centrum Oka w celu ustalenia szczegółów wizyty. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, więc na podstawie odpowiedniego wywiadu i badań diagnostycznych będziemy mogli wprowadzić właściwy plan leczenia. Decydując się na skorzystanie z naszych usług – macie Państwo gwarancję, że udany zabieg pozytywnie wpłynie na jakość waszego życia. Zadbaliśmy także o atrakcyjne ceny, w związku z czym nasza oferta jest skierowana do każdej osoby, która pragnęłaby poprawić sytuację swoich oczu. Nasi fachowo przeszkoleni pracownicy zadbają o to, by wszystko było przebiegło w sposób profesjonalny.

Rezerwuj Wizytę

potwierdzenie co 30 minut

Uzyskanie dokładnej diagnozy może być jednym z najbardziej ważnych doświadczeń
– zwłaszcza jeśli przez jakiś czas szukałeś odpowiedzi.

Godziny Otwarcia

Pon.-Pt.
Sob.

Adres - Centrum Oka