Okulista dziecięcy w Warszawie

Okulista dziecięcy​

W Centrum Oka leczymy dzieci od 2 roku życia.

Doświadczeni lekarze naszego centrum są przygotowani aby leczyć dzieci.

Schorzenia i wady wzroku mogą pojawiać się już u najmłodszych – właśnie dlatego tak ważna jest wczesna diagnostyka i specjalnie dobrane leczenie. W naszym Centrum Oka mogą być Państwo pewni, że o wzrok Państwa dzieci zadbają najlepsi specjaliści

Okulista dziecięcy – kiedy pierwsza wizyta?

Pierwsze badanie okulistyczne  powinno być po pierwszym rok życia.

Kontrole powinny być prowadzone co rok do 4 roku życia, aby zdiagnozować nieprawidłowości.

Badanie okulistyczne małego dziecka polega na sprawdzeniu jego ostrości widzenia oraz na badaniu dna oka, aby ocenić prawidłowość rozwoju narządu wzroku.

Obowiązkowo dziecko przed rozpoczęciem szkoły podstawowej powinno być zbadane przez lekarza okulistę.

Kontrola ważna jest także w okresie dojrzewania, ponieważ w związku z intensywnym wzrostem organizmu człowieka mogą pojawić się wtedy problemy z jego wzrokiem.

Choroby okulistyczne u dzieci

U najmłodszych może dojść do rozwoju różnych schorzeń okulistycznych. Wśród najczęściej diagnozowanych znajduje się krótkowzroczność.

W naszym Centrum prowadzimy profesjonalną diagnostykę oraz leczenie tych schorzeń.

Krótkowzroczność

wadą wzroku u dzieci jest krótkowzroczność. To wada wzroku, która zaburza widzenie dali.

Niska krótkowzroczność u najmłodszych wymaga tylko stosowania okularów oraz przestrzegania zasad higieny wzroku, natomiast wtedy, gdy jest wysoka, konieczne może być zastosowanie odpowiedniego leczenia.

Okulista dziecięcy – leczenie dzieci

Centrum Oka to kompleksowe rozwiązania w dziedzinie okulistyki dziecięcej oraz starszych dzieci.

Tylko wczesna diagnostyka pozwala na uzyskanie prawidłowego wzroku i zmniejszenie ryzyka chorób oczu w przyszłości. Stosujemy sprawdzone i bezpieczne metody diagnostyki i leczenia.

Nie czekaj, umów wizytę już dziś.

Okulista dziecięcy w Warszawie – dlaczego rzetelne badanie wzroku jest tak ważne?

W przypadku najmłodszych pacjentów leczenie chorób wzroku często okazuje się większym wyzwaniem niż u dorosłych osób. Wynika to między innymi z faktu, że dzieci mogą nie być świadome swoich problemów i z tego powodu nie zgłosić ich swoim rodzicom. Dlatego też regularna kontrola wzroku ma tak duży wpływ na prawidłowy rozwój młodych ludzi. Mimo to podczas badania okulista musi wykazać się nie tylko wiedzą, ale również kreatywnością i odpowiednim podejściem do dziecka. Jeśli zależy Ci na starannie przeprowadzonym badaniu oraz na dużej wiedzy takiej osoby jak okulista dziecięcy Warszawa jest miejscem, w którym możesz skorzystać z usług naszej kliniki Centrum Oka. Zatrudniamy specjalistów, którzy cały czas pogłębiają wiedzę, a ich praca jest także największą pasją. Podczas pierwszego badania, dzieci często mogą czuć się zagubione. Nie wiedzą, w jaki sposób się zachować i niekiedy nie chcą też, aby ich wada wzroku wyszła na jaw. Dzieje się tak z powodu niechęci do noszenia okularów, która wśród najmłodszych wciąż okazuje się dość silna. Z tego też powodu nasi okuliści dziecięcy w Warszawie dbają o to, aby dziecko poczuło się jak najbardziej komfortowo i zrozumiało, dlaczego warto leczyć choroby wzroku. To sprawia, że w przypadku takiej dziedziny medycyny jak okulistyka dziecięca Warszawa jest miastem, w którym każdego roku przyjmujemy i leczymy młodych pacjentów z całej Polski.

Po czym poznać, że dziecko wymaga wizyty u okulisty?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dzieci mogą nie zdawać sobie sprawy ze swoich problemów ze wzrokiem lub próbować je zamaskować. Z tego też powodu we wczesnej diagnostyce niezwykle ważną rolę odgrywają rodzice. Okazuje się bowiem, że obserwacja dziecka nieraz pozwala dostrzec zmiany w zachowaniu, które mogą świadczyć o różnych chorobach. Do okulisty dziecięcego warto wybrać się między innymi wtedy, kiedy zauważymy u naszej pociechy mrużenie oczu, częste przecieranie powiek, niechęć do nauki czytania oraz pisania, a także powracające bóle głowy i zbyt duże nachylanie się nad tekstem lub, wręcz przeciwnie, trzymanie książek dalej niż zwykle.

Rezerwuj Wizytę

potwierdzenie co 30 minut

Uzyskanie dokładnej diagnozy może być jednym z najbardziej ważnych doświadczeń
– zwłaszcza jeśli przez jakiś czas szukałeś odpowiedzi.

Godziny Otwarcia

Pon.-Pt.
Sob.

Adres - Centrum Oka