Okulista dziecięcy w Warszawie

Okulista dziecięcy - Warszawa

W Centrum Oka leczymy dzieci od 2 roku życia.

Doświadczeni lekarze naszego centrum są przygotowani aby leczyć dzieci. Choć jest to wymagająca dziedzina medycyny, to jednak podejmujemy się tego wyzwania w trosce o zdrowie naszych najmłodszych pacjentów. Profilaktyka jest w tym przypadku zdecydowanie najważniejsza, ponieważ pozwala ona na wykrycie wad wzroku nawet we wczesnym wieku. Aby jednak było to możliwe, konieczne jest skorzystanie ze specjalistycznej pomocy dobrego okulisty dziecięcego w Warszawie. Prywatnie zajmujemy się leczeniem oraz diagnostyką najmłodszych, co pozwala na zachowanie stanu wzroku w odpowiednim stanie. 

Specjalistyczna opieka profesjonalnego okulisty dziecięcego - Warszawa, prywatnie

Wciąż wielu rodzicom wydaje się, że pierwsza wizyta u lekarza specjalisty z dziedziny okulistyki może być odłożona w czasie. Niestety, rzeczywistość jest zupełnie inna. To właśnie w pierwszych latach życia konieczne jest rozpoczęcie regularnych kontroli prowadzonych przez odpowiedniego okulistę dziecięcego w Warszawie. Prywatnie dostępność takiej opieki jest dużo łatwiej dostępna, niż jest to w przypadku wizyt na NFZ. Jak doskonale wiadomo, w przypadku ciągłej kontroli medycznej oraz ewentualnej diagnostyki liczy się przede wszystkim czas, dlatego nie należy czekać. Schorzenia i wady wzroku mogą pojawiać się już u najmłodszych – właśnie dlatego tak ważna jest wczesna diagnostyka i specjalnie dobrane leczenie. W naszym Centrum Oka mogą być Państwo pewni, że o wzrok Państwa dzieci zadbają najlepsi specjaliści, czyli okuliści dziecięcy w Warszawie. Prywatnie taka opieka jest jak najbardziej dostępna bardzo szybko. Jest to niezwykle ważne w przypadku małych pacjentów, które we wczesnych latach życia szybko przyzwyczajają się do gabinetu okulistycznego, tym samym łatwiej poddając się koniecznym do wykonania badaniom. Ponadto oczy dziecięce zmieniają się znacznie szybciej niż oczy osób dorosłych, co często może prowadzić do nieprawidłowości w funkcjonowaniu tego zmysłu. Nie podejmując żadnych działań, można spowodować spore problemy ze wzrokiem w przyszłości malucha, co będzie rzutować na całe jego życie.

Okulista dziecięcy Warszawie – kiedy pierwsza wizyta?

Pierwsze badanie okulistyczne  powinno być po pierwszym rok życia. Wielu rodzicom wciąż wydaje się, że jest to bardzo wczesny wiek. Możemy jednak zapewnić, że jest on właściwym momentem do rozpoczęcia specjalistycznej opieki prowadzonej przez dobrego okulistę dziecięcego w Warszawie. Prywatnie taka opieka dostępna jest w naszym profesjonalnym Centrum Oka. 

Kontrole powinny być prowadzone co rok do 4 roku życia, aby zdiagnozować nieprawidłowości.

Jak przebiega badanie przeprowadzone przez doświadczonego okulistę dziecięcego? Warszawa, prywatnie

Badanie okulistyczne małego dziecka polega na sprawdzeniu jego ostrości widzenia oraz na badaniu dna oka, aby ocenić prawidłowość rozwoju narządu wzroku.

Obowiązkowo dziecko przed rozpoczęciem szkoły podstawowej powinno być zbadane przez lekarza okulistę dziecięcego. W Warszawie prywatnie takie badanie również wykonuje się w naszym Centrum Oka. 

Kontrola ważna jest także w okresie dojrzewania, ponieważ w związku z intensywnym wzrostem organizmu człowieka mogą pojawić się wtedy problemy z jego wzrokiem.

Choroby okulistyczne u dzieci

U najmłodszych może dojść do rozwoju różnych schorzeń okulistycznych. Wśród najczęściej diagnozowanych znajduje się krótkowzroczność.

W naszym Centrum prowadzimy profesjonalną diagnostykę oraz leczenie tych schorzeń.

Krótkowzroczność

wadą wzroku u dzieci jest krótkowzroczność. To wada wzroku, która zaburza widzenie dali.

Niska krótkowzroczność u najmłodszych wymaga tylko stosowania okularów oraz przestrzegania zasad higieny wzroku, natomiast wtedy, gdy jest wysoka, konieczne może być zastosowanie odpowiedniego leczenia.

Okulista dziecięcy – leczenie dzieci

Centrum Oka to kompleksowe rozwiązania w dziedzinie okulistyki dziecięcej oraz starszych dzieci.

Tylko wczesna diagnostyka pozwala na uzyskanie prawidłowego wzroku i zmniejszenie ryzyka chorób oczu w przyszłości. Stosujemy sprawdzone i bezpieczne metody diagnostyki i leczenia.

Nie czekaj, umów wizytę już dziś.

Czytaj więcej

Okulistyka dziecięca w Warszawie – dlaczego rzetelne badanie wzroku jest tak ważne?

Dobry okulista Warszawa dziecięcy – w przypadku najmłodszych pacjentów leczenie chorób wzroku często okazuje się większym wyzwaniem niż u dorosłych osób. Wynika to między innymi z faktu, że dzieci mogą nie być świadome swoich problemów i z tego powodu nie zgłosić ich swoim rodzicom. Dlatego też regularna kontrola wzroku ma tak duży wpływ na prawidłowy rozwój młodych ludzi. Mimo to podczas badania okulista dziecięcy (Warszawa) musi wykazać się nie tylko wiedzą, ale również kreatywnością i odpowiednim podejściem do dziecka. Jeśli zależy Ci na starannie przeprowadzonym badaniu oraz na dużej wiedzy takiej osoby jak okulista dziecięcy Warszawa jest miejscem, w którym możesz skorzystać z usług naszej kliniki Centrum Oka. Zatrudniamy specjalistów, którzy cały czas pogłębiają wiedzę, a ich praca jest także największą pasją.

Podczas pierwszego badania, dzieci często mogą czuć się zagubione. Nie wiedzą, w jaki sposób się zachować i niekiedy nie chcą też, aby ich wada wzroku wyszła na jaw. Dzieje się tak z powodu niechęci do noszenia okularów, która wśród najmłodszych wciąż okazuje się dość silna. Z tego też powodu nasi okuliści dziecięcy w Warszawie dbają o to, aby dziecko poczuło się jak najbardziej komfortowo i zrozumiało, dlaczego warto leczyć choroby wzroku. To sprawia, że w przypadku takiej dziedziny medycyny jak okulistyka dziecięca. Warszawa jest miastem, w którym każdego roku przyjmujemy i leczymy młodych pacjentów z całej Polski. Okulista dziecięcy (Warszawa) gwarantuje indywidualne podejście do potrzeb każdego dziecka, oraz pełen profesjonalizm.

Po czym poznać, że dziecko wymaga wizyty u okulisty?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dzieci mogą nie zdawać sobie sprawy ze swoich problemów ze wzrokiem lub próbować je zamaskować. Z tego też powodu we wczesnej diagnostyce niezwykle ważną rolę odgrywają rodzice. Okazuje się bowiem, że obserwacja dziecka nieraz pozwala dostrzec zmiany w zachowaniu, które mogą świadczyć o różnych chorobach. Do okulisty dziecięcego (Warszawa) warto wybrać się między innymi wtedy, kiedy zauważymy u naszej pociechy mrużenie oczu, częste przecieranie powiek, niechęć do nauki czytania oraz pisania, a także powracające bóle głowy i zbyt duże nachylanie się nad tekstem lub, wręcz przeciwnie, trzymanie książek dalej niż zwykle.

Jak przygotować dziecko na wizytę? – Okulista dziecięcy Warszawa

Mimo że nasi prywatni okuliści w Warszawie posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi, warto przygotować dziecko na wizytę, by rozbudzić jego ciekawość i zmniejszyć obawy. Dotyczy to nie tylko maluszków, ale także dzieci w wieku przedszkolnym. Również starsze dzieci potrzebują rodzicielskiego wsparcia, choć niekiedy trudno im się do tego przyznać. Maluchy mogą w domu odgrywać scenki i poprzez zabawę nauczyć się, jak wygląda wizyta u prywatnego okulisty dziecięcego w Warszawie. Podczas prawdziwej wizyty oczy mogą być zakraplane, a to wiąże się z pewnym z dyskomfortem. W miarę możliwości, można przygotować dziecko również na to, jednak nie należy wyolbrzymiać niedogodności. Świadomy pacjent wie, czego się spodziewać, dlatego mniej obawia się wizyty. Wsparcie dziecku okaże też dobry okulista dziecięcy. Warszawa to miasto pełne atrakcji, dlatego można obiecać dziecku nagrodę np. wyjście na lody. Warto pamiętać, że po zakropieniu oczu dziecko będzie źle reagować na światło, dlatego poczekajmy ze spełnieniem obietnic na kolejne dni po wizycie. Okulista dziecięcy w Warszawie (prywatnie) serdecznie zaprasza do kontaktu w celu umówienia się na spotkanie!

Okulista dziecięcy (Warszawa) – przebieg wizyty

Przy braku przesłanek do wizyty u okulisty dziecięcego w Warszawie, dziecko powinno przejść pierwsze profilaktyczne badanie wzroku w wieku 2-3 lat. Podczas badania oczy zostaną zakropione kroplami porażającymi akomodacje oka, co spowoduje rozszerzenie źrenic. Krople te wpływają na czasowe pogorszenia widzenia, ale są w pełni bezpieczne. Samo zakrapianie nie jest bolesne, choć wiąże się z nieprzyjemnym uczuciem. Prywatny okulista dziecięcy (Warszawa) podczas badania sprawdza ostrość widzenia, ocenia stan dna oka, soczewki, sprawdza zdolność widzenia barwnego, diagnozuje zaburzenia widzenia jednobocznego – zeza. Badanie wzroku dziecka, które nie potrafi jeszcze czytać, odbywa się przy użyciu tablic z wizerunkami zwierząt. Maluch siedzący w pewnym oddaleniu, rozpoznaje obrazki i wypowiada ich nazwy. Pierwsza wizyta zalecana jest, kiedy dziecko potrafi już mówić. Nie w każdym mieście przyjmuje okulista dziecięcy. Warszawa jest siedzibą Centrum Oka,  a więc miejscem z wykwalifikowaną kadrą oraz w pełni wyposażonymi gabinetami.

Okulistyka dziecięca Warszawa – zespół profesjonalistów

Lekarze zatrudnieni w naszym Centrum to obdarzeni wysokimi kwalifikacjami specjaliści, których głównym miejscem pracy jest Warszawa. Prywatny okulista dziecięcy (Warszawa) styka się na w swojej codziennej pracy z wieloma małymi pacjentami, co pozwala mu na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego. Członkowie naszego zespołu są zatrudnieni m.in. w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i w innych renomowanych szpitalach stolicy. Pozwala to nam na utrzymanie wysokich standardów leczenia. Dbamy o dobre samopoczucie najmłodszych, starając się do minimum zredukować stres związany z wizytą u okulisty. Ponadto nasze gabinety są wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny, którego wymaga okulistyka dziecięca. Warszawa jest miastem, wyznaczającym wysoki poziom prywatnych usług medycznych. W Centrum Oka diagnozujemy i leczymy dzieci z różnych stron Polski, zapewniając im najwyższy standard opieki. Wszystkich zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy do kontaktu.

Okulista dziecięcy w Warszawie – prywatnie

Prywatny okulista dziecięcy w Warszawie to taki, który nie tylko jest dobrym ekspertem w swojej dziedzinie, ale jednocześnie ma dobre podejście do maluchów. Wiemy, że najmłodsi często są zestresowani wizytą u specjalisty, dziwnie wyglądającą maszynerią oraz zwyczajnym kontaktem z obcym człowiekiem. W przypadku każdego małego pacjenta oferujemy przyjazną współpracę. Od wielu lat zajmujemy się zdrowiem dzieci nie tylko w ramach badań diagnostycznych, ale też leczenia. Dysponujemy sprawdzonymi rozwiązaniami, dzięki którym maluchy czują się bezpiecznie i komfortowo.

Okulista dziecięcy Warszawa – prywatnie

Jesteśmy prywatną placówką okulistyczną, która zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem schorzeń oczu. Jesteśmy wyposażeni w nowoczesny sprzęt i sprawdzone urządzenia, które cieszą się uznaniem ekspertów na całym świecie. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić Państwu wysoką jakość usług. Zatrudniamy wykwalifikowanych specjalistów i cały czas podnosimy nasze kompetencje. W razie zainteresowania ofertą i chęcią zarezerwowania wizyty bądź dodatkowych pytań – prywatny okulista dziecięcy w Warszawie serdecznie zaprasza do kontaktu

Rezerwuj Wizytę

potwierdzenie co 30 minut

Uzyskanie dokładnej diagnozy może być jednym z najbardziej ważnych doświadczeń
– zwłaszcza jeśli przez jakiś czas szukałeś odpowiedzi.

Godziny Otwarcia

Pon.-Pt.
Sob.

Adres - Centrum Oka