Zaćma wtórna - leczenie zaćmy wtórnej w Warszawie

Leczenie zaćmy wtórnej

Jak skutecznie pozbyć się zaćmy wtórnej?

Dobry wzrok pozwala w pełni cieszyć się życiem. Dlatego tak istotne jest prawidłowe leczenie wszelkich chorób, które dotykają układ wzrokowy. Wśród nich jedną z częściej występujących jest zaćma – określana także kataraktą – a także jej odmiana nazywana w podręcznikach medycy zaćmą wtórną. Choroby te łączy nie tylko podobna nazwa, ale w wielu przypadkach także ścisła zależność od siebie. Bardzo często zaćma wtórna powstaje po przeprowadzeniu operacji usunięcia zaćmy. W każdym razie zabieg operacyjny jest także metodą leczenia zaćmy wtórnej. Na czym on polega?

Przyczyny i objawy zaćmy wtórnej

Zaćma wtórna jest typowym schorzeniem związanym z wiekiem i ściśle z nim powiązanym starzeniem się organizmu. W jego wyniku dochodzi do odkładania się złogów białkowych w soczewce oka, co z kolei prowadzi do znacznego pogorszenia się jakości widzenia.

Charakterystycznym objawem zaćmy – oczywiście obok zaburzeń w widzeniu – jest zmiana barwy soczewki na kolor szaro-biały. Właściwie jedyną możliwością leczenia zaćmy jest przeprowadzenie zabiegu operacyjnego, podczas którego po prostu usuwa się powstałe zmiany. Operacja jednak nie chroni przed nawrotem choroby, określanym właśnie jako zaćma wtórna.

Z tego względu, w okulistyce, przez zaćmę wtórną rozumie się ponowne zmętnienie i zamglenie tylnej torebki soczewki oka, występujące po operacji usunięcia zaćmy. Jednak należy podkreślić, że zaćma wtórna nie zawsze powstaje po wspomnianym tu zabiegu –istnieją także inne czynniki powodujące tę chorobę. Statystycznie jednak występują one po prostu dużo rzadziej. Wśród nich wymienia się chociażby cukrzycę, atopowe zapalenie skóry, niedoczynność przytarczycy, krótkowzroczność, czy wrodzone wady siatkówki. Podstawowym objawem zaćmy wtórnej jest pogorszenie widzenia.

Zaćma wtórna jest niebezpieczna i nieleczona może prowadzić do całkowitej utraty wzroku. Warto odpowiednio wcześnie poddać się odpowiedniej terapii, dzięki której problem zostanie rozwiązany. Jeżeli poszukujesz specjalistów, którzy zajmują się leczeniem zaćmy wtórnej w Warszawie, to jesteś teraz we właściwym miejscu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Możliwości terapii

Usunięcie zaćmy wtórnej – co ma znaczenie także z punktu widzenia ceny takiego zabiegu – również polega na przeprowadzeniu operacji. Jednak nie oznacza to, że sam zabieg przebiega w taki sam sposób. Wręcz przeciwnie – usunięcie zaćmy wtórnej dokonuje się za pomocą lasera. Laserowe usuwanie zaćmy wtórnej – określane fachowo kapsulotomią – to krótki zabieg, który wymaga sporych umiejętności i doświadczenia od okulisty. Warto pamiętać, że prawidłowe przeprowadzenie usunięcia zaćmy wtórnej pozwala pacjentowi na opuszczenie kliki nawet po kilkudziesięciu minutach od zakończenia operacji.

Zabieg operacyjny usunięcia zaćmy wtórnej nie jest wykonywany „z marszu” – najpierw należy odpowiednio przygotować oko pacjenta, podając krople rozszerzające źrenice, a następnie znieczulając oko i nałożyć na nie specjalną soczewkę. Dopiero po tych czynnościach można wykonać właściwy zabieg z użyciem lasera. Po zakończeniu czynności – ze względu na użycie preparatów rozszerzających źrenice – przez kilka godzin pacjent może zmagać się z pogorszeniem ostrości widzenia czy światłowstrętem. Jednak są to naturalne objawy, niestwarzające powodów do niepokoju, aczkolwiek wymagające zachowania podwyższonej ostrożności.

Czytaj dalej…

Podejmujemy się leczenia zaćmy wtórnej w Warszawie. Jesteśmy specjalistami, którzy od lat pomagają pacjentom w potrzebie. Dzięki wykonywanym przez nas działaniom Twój wzrok może wrócić do pełnej sprawności, a Ty będziesz mógł cieszyć się ponownie ostrym widzeniem. W naszym centrum wykorzystujemy nowoczesny sprzęt i metody, dlatego możesz mieć pewność, że nasza opieka spełnia najwyższe panujące obecnie standardy.

Osoby, które zdecydowały się skorzystać z oferowanych przez nas możliwości leczenia zaćmy wtórnej, są bardzo zadowolone z efektów, jakie udało się uzyskać dzięki odpowiednio przeprowadzonym zabiegom. Chwalą one profesjonalne podejście do pacjenta oraz szybką realizację tego zabiegu. Wielu z nich zaznacza także, że ceny, które proponujemy, są bardzo atrakcyjne.

Jeżeli pojawiła się u Ciebie zaćma wtórna i poszukujesz pomocy, to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Dołożymy wszelkich starań, aby przywrócić Ci pełną sprawność w oczach. Jeśli natomiast masz jakieś pytania dotyczące możliwości terapii zaćmy wtórnej lub innych oferowanych przez nas zabiegów, to nie obawiaj się ich zadać – z chęcią udzielimy Ci na nie wyczerpujących odpowiedzi.

Rezerwuj Wizytę

potwierdzenie co 30 minut

Uzyskanie dokładnej diagnozy może być jednym z najbardziej ważnych doświadczeń
– zwłaszcza jeśli przez jakiś czas szukałeś odpowiedzi.

Godziny Otwarcia

Pon.-Pt.
Sob.

Adres - Centrum Oka

  Kontakt Info

  Zarezerwuj Wizytę

  Uzyskanie dokładnej diagnozy
  to sposób na powrót do zdrowia
  i cieszenia się na nowo dobrym wzrokiem.

  Klinika Okulistyczna Warszawa | Okulista prywatnie

  Wykonano dla – Centrum OKA © 2021. WoC.