Badanie OCT plamki żółtej - Warszawa

Badanie OCT

(ang. Optical coherence tomography), optyczna koherentna tomografia to metoda badania polegająca na obrazowaniu przekrojów tkanek oka.

Badanie OCT plamki żółtej Warszawa, czyli optyczna koherentna tomografia dna oka, pozwala na prześwietlenie całego oka w celu stworzenia modelu przedstawiającego przekrój tkanek. Dzięki niemu można ujrzeć poszczególne warstwy siatkówki oraz stwierdzić, czy występują tam jakiekolwiek nieprawidłowości. To nowoczesna metoda pozwalającą na diagnozowanie wszelkich chorób związanych z siatkówką, dnem oka oraz plamką żółtą, a także jaskrą. Badanie plamki żółtej w Warszawie na siatkówce oka jest przeprowadzane w diagnostyce jaskry i plamki żółtej AMD – zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem. Odbywa się z wykorzystaniem specjalnego aparatu. Jest bezbolesne i bezinwazyjne dla pacjenta. Warszawska klinika zajmująca się badaniem OCT w Warszawie zaprasza do zapoznania się z poniższą ofertą.

Badanie OCT Warszawa – wskazania:

Badanie OCT Warszawa
  • jaskra
  • zwyrodnienie plamki związanie z wiekiem (AMD)
  • cukrzycowy obrzęk plamki (DME) – makulopatia cukrzycowa
  • kwalifikacja do iniekcji anty-VEGF oraz kontrola skuteczności leczenia
  • zmiany barwnikowe
  • zmiany cukrzycowe w siatkówce oka
  • obrzęk plamki
  • otwór w plamce

Angio – OCT plamki żółtej Warszawa – zaawansowana diagnostyka

Badanie OCT w Warszawie jest badaniem nieinwazyjnym i bezbolesnym dla pacjenta. Przebiega w sposób bezkontaktowy, z wykorzystaniem specjalnego urządzenia do prowadzenia badania, które emituje promień świetlny bezpieczny dla oka. Przed wykonaniem badania podaje się krople na rozszerzenie źrenic. Pacjenci zainteresowani nieinwazyjną metodą oceny naczyń oraz mikrokrążenia w siatkówce łatwo mogą wykonać badanie Angio OCT w Warszawie, w Centrum Oka.

Czytaj dalej…

Badanie OCT Warszawa – przebieg

Badanie OCT plamki żółtej Warszawa jest w pełni bezpieczne, dlatego można je powtarzać dowolną ilość razy. Nie istnieją żadne poważne przeciwwskazania ani dolegliwości, które wykluczałyby pacjenta w kwestii wykonania badania. Nie są potrzebne także żadne większe przygotowania do zabiegu. Główne wskazania w tym wypadku stanowią wystąpienie zwyrodnień plamki żółtej związane z podeszłym wiekiem, obrzęki, zmiany cukrzycowe oraz otwory w jej obrębie. Całe badanie nie jest długie – trwa około kilkunastu minut, a nasi specjaliści zajmujący się badaniem OCT w Warszawie gwarantują pełne zaangażowanie, oraz indywidualne podejście do potrzeb każdego Pacjenta!

Około 20 minut przed zabiegiem nakłada się pacjentowi krople rozszerzające źrenice. Z tego względu przez kilka godzin będzie towarzyszyć tej osobie światłowstręt oraz znaczne pogorszenie wzroku. Dalej lekarz umiejscawia pacjenta przed aparatem, który emituje wiązkę światła. Ma ona za zadanie przebić się przez wszystkie warstwy siatkówki. Obraz powstaje na podstawie odbić wiązki od różnych struktur oka, która w ten sposób umiejscawia je w przestrzeni. Wykorzystanie światła koherentnego pozwala na stworzenie trójwymiarowego obrazu o wysokiej rozdzielczości. Nasz wysoce wykwalifikowany personel sprawi, że badanie OCT (Warszawa) przebiegnie bardzo sprawnie, oraz profesjonalnie.

Badanie OCT Warszawa – cena, wskazanie

Oko odpowiada za główny zmysł człowieka, jakim jest wzrok. Dlatego trzeba o to odpowiednio zadbać i w wielu przypadkach konieczne jest zrobienie badania OCT w Warszawie.  Cena nie należy do najwyższych. W zależności od miasta, od tego czy oboje oczu kwalifikują się do badania oraz od indywidualnego cennika kliniki koszt będzie inny. Badanie OCT (Warszawa) w naszej placówce jest wykonywane na najnowocześniejszym sprzęcie z udziałem najlepszych specjalistów w swoim fachu.

Plamka żółta to element oka odpowiedzialny za wyraźne widzenie bez jakichkolwiek zniekształceń. Wśród osób, którym dedykowana jest optyczna koherentna tomografia oka, są ci, u których podejrzewa się zmiany zwyrodnieniowe i cukrzycowe plamki żółtej, obrzęki oraz otwory w jej obrębie.

Gdy dochodzi do zwyrodnienia, powstaje wiele problemów w obrębie plamki żółtej, na przykład pod siatkówką odkładają się produkty przemiany materii, a w przypadku groźniejszej postaci wytwarzają się nieprawidłowo funkcjonujące naczynia krwionośne, z których powoli sączy się płyn.

Obrzęki cukrzycowe wiążą się z zaleganiem płynu na powierzchni plamki żółtej. Powstaje on na drodze sączenia się z uszkodzonych naczyń krwionośnych. Spowodowane jest to produkcją czynnika VEGF, który doprowadza do nieszczelności naczyń. Najlepsza klinika oferująca badanie OCT (Warszawa) serdecznie zaprasza do kontaktu.

Rezerwuj Wizytę

potwierdzenie co 30 minut

Uzyskanie dokładnej diagnozy może być jednym z najbardziej ważnych doświadczeń
– zwłaszcza jeśli przez jakiś czas szukałeś odpowiedzi.

Godziny Otwarcia

Pon.-Pt.
Sob.

Adres - Centrum Oka