Laseroterapia SLT w Warszawie

Laseroterapia przeciw jaskrowa - SLT (YAG) Selektywna Laserowa Trabekuloplastyka

Jaskra to nie koniec świata. Chorobę da się zatrzymać, pod warunkiem, że zostanie wcześnie zdiagnozowana. W naszym centrum korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań.

Nasi specjaliści mają do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt do diagnozowania i leczenia jaskry.

Czym jest SLT?

SLT to nieinwazyjna metoda z użyciem lasera w celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. To ono jest odpowiedzialne za postęp jaskry.
Tę metodę, zależnie od indywidualnego stanu pacjenta, stosujemy w połączeniu z leczeniem farmakologicznym. Największym atutem SLT jest to, że oddziałuje tylko na wybrane komórki zawierające pigment – melaninę, pozostawiając inne tkanki w stanie nienaruszonym.
Pamiętaj, można odstawić krople po wykonaniu zabiegu laserem SLT ( zapytaj naszych ekspertów).
Zabieg ten można powtarzać.

Trabekuloplastyka – jaka skuteczność ?

Leczenie metodą SLT daje niezwykłe efekty, które zadziwiają pacjentów w różnych stadiach choroby. Według naszych doświadczeń pierwsze efekty terapii pojawiają się zwykle po tygodniu od przeprowadzenia zabiegu. SLT pomaga 75% pacjentów i redukuje ciśnienie wewnątrzgałkowe o 25%.

Metoda SLT

Laseroterapia przeciw jaskrowa jest chętnie wybierana przez naszych pacjentów, ponieważ jest:

Niska krótkowzroczność u najmłodszych wymaga tylko stosowania okularów oraz przestrzegania zasad higieny wzroku, natomiast wtedy, gdy jest wysoka, konieczne może być zastosowanie odpowiedniego leczenia.

 • Efektywna – polega na podwyższeniu wydajności naturalnych procesów transportowych regulujących ciśnienie w obrębie gałki ocznej.
 • Selektywna – działa tylko na komórki, które są zaatakowane przez chorobę i nie uszkadzają zdrowych tkanek.
 • Bezpieczna – nie występują żadne efekty uboczne ani blizny.
 • Precyzyjna – bardzo krótki czas trwania impulsu laserowego chroni przed powstaniem efektu termicznego, związanego z możliwością poparzenia tkanek. Metoda wykorzystuje krótki (3 nanosekundy) impuls laserowy o niskiej energii (0.5 – 1.0 mJ).
 • Powtarzalna – laseroterapię można wykonywać wielokrotnie bez ryzyka bólu lub efektów ubocznych.

Kiedy stosować metodę SLT?

Nasza laseroterapia pomaga w wielu schorzeniach oczu oraz zastępuje tradycyjne metody leczenia, zmniejszając ryzyko wystąpienia efektów ubocznych. Rekomendujemy ją pacjentom zmagającym się z:
 • jaskrą pierwotnie otwartego kąta,
 • nadciśnieniem wewnątrzgałkowym,
 • jaskrą barwnikową,
 • złą tolerancją leków kroplowych,
 • brakiem reakcji na leki kroplowe,
 • niestabilnym ciśnieniem wewnątrzgałkowym po operacjach przetokowych jaskry,

Jak wygląda zabieg ?

Selektywna laserowa trabekuloplastyka jest podobna do badania przy pomocy lampy szczelinowej. Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe do oka, do powierzchni gałki zbliża się soczewkę, która jest odpowiedzialna za precyzyjne skierowanie wiązki lasera tam, gdzie to potrzebne. Zabieg trwa kilka minut i jest całkowicie bezbolesny. Laseroterapia SLT jest to bardzo skuteczną metodą, która pozwala na obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego. Dzięki swojemu nieinwazyjnemu działaniu i skuteczności zastosowania jest to często wykorzystywana metoda w leczeniu jaskry. Decydując się na zabieg, należy skorzystać z porad lekarza okulisty, który wyjaśni wszelkie wątpliwości dotyczące przebiegu całego procesu. Dzięki zastosowaniu laseroterapii SLT w Warszawie zyskujecie Państwo profesjonalną opiekę medyczną, która zwiększy Państwa komfort psychiczny, co wpłynie na lepsze samopoczucie.
Czytaj dalej…

Laseroterapia SLT w Warszawie – efekty

Efekty wynikające z zastosowania laseroterapii SLT są niezwykle satysfakcjonujące, a cały zabieg przebiega w zupełnie bezbolesny sposób. Dzięki jej zastosowaniu pierwsze efekty możemy zauważyć już po tygodniu od wykonywanego zabiegu. Ponadto SLT działa na wybrane komórki, które zawierają pigment, a wszystkie pozostałe tkanki pozostają nienaruszone. Jej wykorzystanie jest bezpieczniejsze niż w przypadku wielu innych metod, a największy efekt pojawia się w okresie około 6 miesięcy od jego przebiegu. Ważne jest także, jak najwcześniejsze zastosowanie metody, które pozwala uzyskać silne i trwałe efekty. Laseroterapia SLT jest metodą, która dzięki możliwości wielokrotnego powtarzania jest niezwykle uniwersalna i charakteryzuje się brakiem występowania skutków ubocznych. Bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku osób, które potrzebują alternatywy dla leczenia farmakologicznego.

Rezerwuj Wizytę

potwierdzenie co 30 minut

Uzyskanie dokładnej diagnozy może być jednym z najbardziej ważnych doświadczeń
– zwłaszcza jeśli przez jakiś czas szukałeś odpowiedzi.

Godziny Otwarcia

Pon.-Pt.
Sob.

Adres - Centrum Oka