Badanie GCC w Warszawie

Fachowa diagnostyka oka jest niezbędna do szybkiego i prawidłowego wykrycia ewentualnych nieprawidłowości. GCC jest to nowoczesne badanie, które obecnie stało się już integralną częścią prawidłowej diagnostyki okulistycznej. W naszym profesjonalnym Centrum Oka możesz skorzystać z takiej metody diagnostyki bez żadnych przeszkód. Oferujemy kompleksowe badanie GCC w Warszawie, które często przyczynia się do wykrycia wielu groźnych chorób oraz schorzeń.

Consultations with doctors and portrait of female doctor

Profesjonalne badanie GCC Warszawa

Czym jest tego rodzaju badanie? Badanie GCC, czyli inaczej Ganglion Cell Complex, jest badaniem, na podstawie którego możliwe jest określenie grubości kompleksu komórek zwojowych siatkówki. Taka specyfika badania jest szczególnie przydatna z punktu widzenia okulistyki, ponieważ pozwala wykryć nawet minimalne zaburzenia jaskrowe w obrębie plamki żółtej. Dzięki takiemu działaniu często możliwe jest wykrycie schorzenia chorobowego jeszcze przed wystąpieniem typowych dla niego objawów, które są możliwe do wykrycia w innych, bardziej standardowych badaniach. Właśnie z tego powodu warto badanie GCC w Warszawie włączyć do kompleksowej diagnostyki chorób oraz schorzeń okulistycznych. Bezpośrednio wpływa to na zdrowie pacjentów – szybka diagnoza prowadzi do szybszego podjęcia leczenia, które prezentuje dużo wyższą skuteczność.

Badanie GCC Warszawa - jak działa?

Pacjenci poddawani różnego rodzaju badaniom okulistycznych często nie mają odpowiedniej wiedzy z tego zakresu, która pozwalałaby jasno stwierdzić, na czym dokładnie polegają tego typu działania. Nie inaczej jest ze specjalnym badaniem GCC. Warszawa jest miastem, w którym coraz częściej tego typu badanie staje się integralną częścią kompleksowej diagnostyki chorób okulistycznych, jednak pacjenci nadal nie mają odpowiedniej wiedzy pozwalającej na zrozumienie zasady działania takiego badania.

Na czym więc polega główna zasada, na której opiera się badanie GCC w Warszawie? Inna nazwa tego procesu to optyczna koherentna tomografia oka – to badanie zakłada więc wykorzystanie specjalnego lasera, który pozwala na zbadanie komórek zwojowych, a także sąsiednich warstw siatkówki. Użycie tego rodzaju narzędzi pozwala na uzyskanie wyjątkowo dokładnego i wyraźnego obrazu w niespotykanej dotąd rozdzielczości. To istotna pomoc w fachowej diagnozie – nasi specjaliści otrzymują w ten sposób szybki wgląd w to, co tak naprawdę dzieje się ze wzrokiem danego pacjenta. Przeprowadzenie badania GCC w Warszawie pozwala więc znacznie ułatwić cały proces diagnostyki problemu, z jakim boryka się na co dzień pacjent.

Rezerwuj Wizytę

potwierdzenie co 30 minut

Uzyskanie dokładnej diagnozy może być jednym z najbardziej ważnych doświadczeń
– zwłaszcza jeśli przez jakiś czas szukałeś odpowiedzi.

Godziny Otwarcia

Pon.-Pt.
Sob.

Adres - Centrum Oka