ul. Bagno 2, wejście E, 1 piętro 00-112 Warszawa
Krótkowzroczność to poważna wada wzroku, utrudniająca, a niekiedy wręcz uniemożliwiająca, normalne funkcjonowanie. Łagodzenie skutków tej wady najczęściej polega na zastosowaniu – oczywiście odpowiednio dobranych przez lekarza – okularów korekcyjnych lub szkieł kontaktowych. Jednak tego rodzaju rozwiązania – choć przydatne i pożyteczne – nie usuwają samego źródła problemu, a jedynie łagodzą jego objawy. Dlatego warto rozważyć leczenie krótkowzroczności za pomocą nowoczesnych technik medycznych, w tym przede wszystkim laseroterapii.
Mówiąc najprościej, laserowe leczenie krótkowzroczności polega na właściwym wymodelowaniu rogówki, tak aby promienie światła skupiały się precyzyjnie na siatkówce, dzięki czemu możliwe jest ostre i precyzyjne widzenie obrazu. Warto podkreślić, że w zdecydowanej większości przypadków pacjent zauważa poprawę widzenia właściwie bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu, a najczęściej spotykanym efektem jest przywrócenie pacjentowi pełnej ostrości widzenia.
Do wykonania laserowej korekty wzroku stosuje się znieczulenie miejscowe, aplikując bezpośrednio do oczu specjalne środki o działaniu znieczulającym oraz zabezpiecza się powieki przed mruganiem. Zadaniem pacjenta zaś jest kierowanie wzroku bezpośrednio na wskazany punkt.
Tego rodzaju zabieg najczęściej stosuje się u osób posiadających stosunkowo dużą wadę wzroku, co nie oznacza, iż metody laserowego leczenia krótkowzroczności nie mogą zostać wykorzystane także w innych przypadkach – np. w celu korekty tzw. wad resztkowych, związanych chociażby z wcześniejszym przeprowadzeniem operacji zaćmy.
W istocie zabieg laserowego leczenia krótkowzroczności może zostać wykonany różnorodnymi technikami. W każdym razie ich odpowiedni dobór jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie należy podjąć przed przeprowadzeniem zabiegu. W tym celu okulista warszawa musi przeprowadzić dokładny wywiad z pacjentem oraz wszechstronnie przebadać jego wzrok. Konieczne jest także wykluczenie przeciwskazań do przeprowadzenia zabiegu, wśród których najczęściej spotykanym jest występowanie chorób, takich jak jaskra, zwyrodnienie plamki siatkówki i zespół suchego oka. Oczywiście na możliwość przeprowadzenia laserowej korekty wzroku mają wpływ także inne choroby, niezwiązane bezpośrednio z układem wzrokowym, o czym doskonale wiedzą lekarze oferujący leczenie krótkowzroczności w Warszawie.
Zakwalifikowanie pacjenta do omawianego tu zabiegu może nastąpić jedynie na podstawie decyzji lekarza, podjętej po dokładnym zbadaniu stanu zdrowia cierpiącego na krótkowzroczność. Stąd przed wizytą warto przygotować wszelkie informacje dotyczące przebytych chorób, uczuleń, czy zażywanych na co dzień leków.
Zabieg laserowego leczenia krótkowzroczności wykonuje się jedynie u osób z ustabilizowaną wadą wzroku. Natomiast po przeprowadzeniu laserowej korekty należy odpoczywać przez zalecony czas, unikać w tym okresie promieniowania UV i zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego. Ważnym elementem rekonwalescencji jest także prawidłowe nawilżanie oczu.
Uzyskanie dokładnej diagnozy może być jednym z najbardziej ważnych doświadczeń
– zwłaszcza jeśli przez jakiś czas szukałeś odpowiedzi.
Uzyskanie dokładnej diagnozy
to sposób na powrót do zdrowia
i cieszenia się na nowo dobrym wzrokiem.